Viitorul e campioana României, dar FCSB jură răzbunare la TAS!

viitorul-campioana-nationala_29516

VIITORUL ESTE CAMPIOANA ROMÂNIEI. Echipa lui Hagi a câștigat campionatul în Liga 1. A învins-o pe CFR Cluj, 1-0, și a terminat sezonul cu 44 de puncte.
FCSB are tot atâtea puncte, după 3-0 cu CSU Craiova, dar este dezavantajată de meciurile directe
Becali amenință că merge la TAS și spune ca LPF trebuie să țină cont de meciurile din tot sezonul, nu doar din play-off.
Dinamo termină pe 3, cu 40 de puncte, după 1-1 cu Astra

FCSB a început perfect meciul. La pauză avea 3-0, după dubla lui Alibec și golul lui Jakolis, și era campioană, profitând de faptul că Viitorul era la egalitate cu CFR Cluj. Dinamo, care pornea cu cele mai mici șanse, era la egalitate cu Astra, 1-1, și nu mai avea nicio șansă la titlu.
După pauză, Viitorul și-a ridicat nivelul jocului. Larie, fost jucător la Viitorul și primul transfer al celor de la FCSB, a faultat în careu. Iancu a transformat fără nicio emoție, iar Viitorul a trecut iar pe primul loc.

Până la final, nicio echipă nu a mai marcat. Viitorul a devenit campioana României, iar FCSB va face contestație la TAS.